يكشنبه, 02 مهر 1396
اخبار استان قم پر بیننده ترین
تاریخ انتشار :جمعه ، 26 دی 1393 ، 16:11
تعداد بازدید :12071
چاپپست الكترونيكيپي دي اف
سایه بدحجابی بر سر تعلیم و تربیت یک مدرسه+تصاویر
تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در مدارس در حالی از اولویت‌های اصلی وزارت آموزش‌وپرورش می‌باشد که این موضوع این روزها نه‌تنها چندان جدی گرفته نمی‌شود بلکه آسیب‌های دیگری نیز از جانب مدارس دانش‌آموزان را تهدید می‌کند.                                /

به گزارش شبکه خبری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خبر مدرسه،از گذشته تاکنون همواره مدارس مراکز تعلیم و تربیت بوده و آموزش عملی احکام دینی، بخشی از وظایف مهم دبیر و مسئولان آن بوده است. توصیه به پوشش دینی، بدون تعلیم و تربیت، پوشش دینی را به دستوری خشک و بی‌اهمیت برای دانش‌آموزان مبدل می‌سازد، ولی توصیه همراه بامعرفت، پذیرش آن را برای دانش‌آموز آسان می‌کند.

این در حالی است که اساساً حضور زنان پوشیده درصحنه‌های مختلف جامعه بخصوص مدارس، آثار مثبت و چشم‌گیری در همگانی کردن فرهنگ حجاب اسلامی در جامعه دارد. پخش آیات، روایات و کلمات حکمت‌آمیز و تصاویر الهام‌بخش درباره حجاب در محیط‌های آموزشی بخصوص دبیرستان به تقویت این فرهنگ خواهد انجامید.

درواقع وقتی حجاب برای مسئولان یک مدرسه از اهمیت پایینی برخوردار باشد، دیگر رنگ و بویی از حجاب در آن مدرسه نخواهد ماند و دسته‌گلانی که با هزار امید و آرزو به مدرسه فرستاده‌شده‌اند، به سمت‌وسوی نامعلومی کشیده خواهند شد.

به تصاویر زیر با دقت نگاه کنید.

انتخابات دانش آموزی

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید

اردوی تفریحی دربند

جشن بزرگداشت روز معلم

مراسم زیارت عاشورا

بازدید دانش آموزان از سازمان هوا فضا

آزمایشگاه و موزه سنگ

این تصاویر که مربوط به یک مدرسه دخترانه غیرانتفاعی در استان تهران می‌باشد، بر روی خروجی سایت رسمی آن مدرسه قرارگرفته است.

اما چرا این تصاویر از مدارس کشور ما که در آن‌همه مردم حتی مهمانان خارجی نیز موظف به رعایت قوانین اسلامی هستند به‌راحتی در فضای سایبری پخش می‌شود؟؟

 بی‌تردید رسانه‌ها به‌ویژه اینترنت و صداوسیما در ساختار فرهنگ اجتماعی دانش‌آموزان نقش مهمی دارند و می‌توانند با نوع برنامه‌های خود، آنان را به فساد یا صلاح بکشانند. شرط پوشش دینی در تهیه و خرید فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی و اینترنتی، ضرورتی انکارناپذیر است. حتی نمایش دختربچه‌ها با وضع نامناسب از سیمای جمهوری اسلامی، برای برخی از دانش‌آموزان بدآموزی فرهنگی دارد.

در سنین دبیرستان، دانش‌آموز در برابر حوادث و رفتار دیگران تأثیرپذیر تراست، بی‌تردید وقتی دانش‌آموز دوستان و افراد نزدیک خود را بدون پوشش اسلامی ببیند از آن‌ها الگوبرداری می‌کند و سعی در نزدیک‌تر شدن به پوشش آن‌ها را دارد.

یکی دیگر از عوامل مخرب در اینجا حضور ماهواره در خانه است که به‌صورت مستقیم بر روح معنوی دانش‌آموز اثرگذار بوده و یقیناً بر پیشرفت دینی آن خانواده تأثیر منفی خواهد داشت.

امروزه با ظهور شبکه‌های اجتماعی متفاوت ماهواره نه‌تنها در خانه ما بلکه در دستان دانش‌آموز است، دانش‌آموز آن‌قدر خود را وابسته به این شبکه‌های اجتماعی می‌داند که نمی‌تواند از آن جدا شود، برخی افراد شبکه‌های اجتماعی اینترنتی را محلی برای افزایش صمیمیت‌ها و کسب اخبار و اطلاعات مفید می‌دانند و برخی دیگر معتقدند شبکه‌های اجتماعی تصویر تاریکی است از توطئه‌ها و اقدامات تجاوزگرانه به محیط خصوصی افراد که تأثیرات منفی آن بسیار بیشتر از کاربردهای مثبت آن می‌باشد.

به‌راستی حضور بی‌اندازه دانش‌آموزان دختر 15 تا 18 ساله در شبکه اجتماعی برای چیست؟

در پایان باید گفت به نظر می‌رسد مدارس و به‌ویژه دبیران مهم‌ترین نقش را در دوران دبیرستان برای باحیایی و باعفتی دانش‌آموزان و دور ماندن آن‌ها از آسیب‌های بدحجابی بر عهده‌دارند که باید با ارائه الگوهای مناسب به دانش‌آموزان و آشنایی آن‌ها با مسائل دینی در این زمینه گام‌های محکم‌تری بردارند.

برای حل‌وفصل معضل بد پوشی، بایستی از همه ابزارهای موجود اعم از قانونی، انتظامی و فرهنگی برای پیاده‌سازی این مقوله در جامعه بهره گرفت اما تا الگوی جامعه الگویی متناسب با شئون اسلامی نباشد هیچ طرحی به ثمر نخواهد نشست.

 
نظرات کاربران

نام (الزامی)

ایمیل

http://qomnn.com/amar.jpg

شبکه خبری قم
شماره تماس
2908360- 0251
مسجد مقدس جمکران
اللهم عجل لولیک الفرج
دعوت به همكاري در شبکه خبری قم
مدير بازرگاني
مجرب، متعهد با روابط عمومي قوی
09365879894

اجرای آتش بازی

قالب جوملا

لوازم آتش بازی

فروش مکمل

تبادل لینک

سامانه پیام کوتاه

هاست جوملا

تبلیغات در تلگرام

لوازم تولد

فروش لوازم جشن تولدی

پایدار نیوز

دی جی حسین فسنقری

سایت پادشاه

لوازم تولدی

مبارزان

نابترین

خواص پونه

نسیم روضه

زوار

ذاکران

پرتال مشتریان نسیم وب

نظافت منزل

بهار آنلاین

وایمکس تالک تبادل لینک رایگان

لوستر

فروش لوستر

داعش

پنل اس ام اس

نمای چوبی ساختمان

سرور مجازی

اجرای مراسم نورافشانی

نوین بانک اخبار بانک ها

تبلیغات پاپ آپ

صحافی عدالت

تخته وایت برد

تبلیغات تلگرامی

فروش لوازم آتش بازی

فروش لوازم آتش بازی

اجرای آتش بازی

پیشخوان 24

ویستاد

تبلیغات آنلاین ویستاد

مکمل یاب

خرید آپارتمان در قم

املاک آنلاین تهران

املاک پردیسان قم

اس ام اس گستر - سامانه پیام کوتاه

میوه آرایی

میثم اسفندانی

طرفداری نیوز