جمعه, 29 تیر 1397
اخبار استان قم پر بیننده ترین
تاریخ انتشار :دوشنبه ، 1 آذر 1395 ، 13:15
تعداد بازدید :19253
چاپپست الكترونيكيپي دي اف
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم:
میزبانی موکب قم المقدسه از زائران در شهر کربلا بسیار بجا و خوب بود
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم میزبانی موکب اهالی قم المقدسه از زائران اربعین در شهر کربلا را بسیار بجا و خوب ارزیابی کرد و گفت: برپایی موکب هایی مانند موکب اهالی قم المقدسه در شهر کربلا علاوه بر اینکه حوائج زائران را تأمین می کند باعث میشود که زائران سختی کمتری بکشند و رغبت بیشتری برای حضور در این همایش عظیم داشته باشند.

 

به گزارش روابط عمومی موکب اهالی قم المقدسه، حجت الاسلام و المسلمین سعید روحانی در گفتگو با خبرنگار موکب اهالی قم المقدسه با بیان اینکه وجود سیدالشهدا در ایران یا عراق خلاصه نمی شود، بلکه وجود ایشان جهانی است و همین محور مشترک بین ایران و عراق قرار گرفته و قلب ها را به هم نزدیک کرده است.

rohani

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم با اشاره به اینکه پیاده روی عظیم اربعین ویژگی های بی شماری دارد اظهار کرد: یکی از مهمترین ویژگی های این همایش با عظمت، ساخته شدن انسان است، وقتی انسان پا در این راه می گذارد و این سختی ها را می چشد آرام آرام حجاب ظلمت از فکر و  نگاهش کنار می رود.

وی افزود: خانم نابینای تنهایی را دیدم که به سمت کربلا می رفت و نابینایی که سینی چای را به زوار تعارف می کرد، این عظمت حضور و خدمت می تواند انقلابی در انسان ایجاد کند و اینگونه می توان گفت که انسان سازی، اثر سفر به کربلاست.

روحانی ادامه داد: بزرگترین اجتماع شیعیان با همگی سادگی هایش کاملاً مردمی و با عشق اداره می شود و چه بسا که اگر دولتها وارد این موضوع می شدند خراب می شد؛ البته این موضوع نباید مانع از این شود که دولت ها وظایف خودشان را فراموش کنند و انجام ندهند.

وی با اشاره به فعالیت های موکب اهالی قم المقدسه تاکید کرد: فعالیت های این موکب بسیار بجا و خوب است، گاهی اوقات زوار زبان بلد نیستند به سختی می افتند و اینکه مردم قم و همچنین شهرهای دیگر ، موکب هایی برپا کنند که رفع حوائج مردم شود، اولاً زائر به سختی کمتری می افتد و ثانیاً رغبت مردم به این سفر بیشتر می شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قم به ضرورت فعالیت های فرهنگی در این موکب ها اشاره کرد و گفت: اگر مجالس عزاداری، سخنرانی و مداحی  برای زائران درنظر گرفته شود بیشتر از فرصت حضور در شهر کربلا می توان بهره برد.

وی با بیان اینکه میزبانی برادران عراقی نباید تحت الشعاع قرار گیرد اظهار کرد: حرمت میزبان باید نگاه داشته شود و در استفاده از موارد مصرفی و غذایی صرفه جویی را در نظر گرفت که اسراف نشود.

روحانی تأکید کرد: با توجه به اینکه خیلی از زائران اربعین به شهر مقدس قم می آیند و این استان در شاهراه 17 استان وجود دارد، بسیار ضروری است که مواکبی در قم نیز بوجود آید تا زائران اربعینی در ایران نیز از آسایش برخوردار باشند.

وی ادامه داد: امسال در قم موکب هایی با همکاری برخی سازمانها به ویژه سپاه ایجاد شد که انشالله در سالهای آینده تعدادش بیشتر شود تا قم میزبان خوبی برای زائران اربعین باشد.

روحانی با بیان اینکه میزبانی زائر امام حسین در قم، اگر افضل از میزبانی در کربلا نباشد کمتر نیست، خاطر نشان کرد: اگر خوب برنامه ریزی کنیم تمام مساجد قم، علاوه بر مصلی قدس می توانند میزبان زائران اربعین در قم باشند.

 
نظرات کاربران

نام (الزامی)

ایمیل

http://qomnn.com/amar.jpg

شبکه خبری قم
شماره تماس
2908360- 0251
مسجد مقدس جمکران
اللهم عجل لولیک الفرج
دعوت به همكاري در شبکه خبری قم
مدير بازرگاني
مجرب، متعهد با روابط عمومي قوی
09365879894

قالب جوملا

فروش مکمل

تبادل لینک

سامانه پیام کوتاه

هاست جوملا

تبلیغات در تلگرام

لوازم تولد

فروش لوازم جشن تولدی

پایدار نیوز

دی جی حسین فسنقری

سایت پادشاه

لوازم تولدی

مبارزان

نابترین

خواص پونه

نسیم روضه

زوار

ذاکران

پرتال مشتریان نسیم وب

نظافت منزل

کفپوش 3d

کفپوش سه بعدی اپوکسی

لوستر

فروش لوستر

داعش

پنل اس ام اس

نمای چوبی ساختمان

کفپوش 3 بعدی

نوین بانک اخبار بانک ها

تبلیغات پاپ آپ

صحافی عدالت

تخته وایت برد

تبلیغات تلگرامی

پیشخوان 24

ویستاد

تبلیغات آنلاین ویستاد

مکمل یاب

خرید آپارتمان در قم

املاک آنلاین تهران

املاک پردیسان قم

اس ام اس گستر - سامانه پیام کوتاه

میوه آرایی

میثم اسفندانی

طرفداری نیوز

لوازم آتش بازی

ریموت آتش بازی

لوازم بلک لایت

اخبار شهرداری تهران